bostani
14 بهمن 1401 - 18:51

حل و فصل توسعه سازماندهی تولید،بدهی ها و تنگناهای اقتصادی در برنامه هفتم توسعه

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: در برنامه هفتم توسعه سازماندهی تولید، مشکلات بانکی، بدهی های دولتی و تنگناهای اقتصادی حل و فصل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، سیداحسان خاندوزی عصر امروز در سفر به مازندران با بیان اینکه یکی از ارکان اقتصادی شمال کشور بابل است، اظهار کرد: هنر ما سیاست‌گذاری خوب در کنار غیرت اقتصادی شما راه‌حل گشودن اقتصادی کشور است.

وی با اشاره به اینکه دنبال مقصر یابی نباشیم، افزود: نرخ رشد تولید و سرمایه‌گذاری یک دهه متوقف شده بود.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه از بن بست‌های گذشته خارج شده‌ایم، تصریح کرد: ما در عرصه اقتصادی مشکلی را حل نکردیم.

خاندوزی با اعلام اینکه روزنه‌های از رشد اقتصادی در کشور به‌وجود آمده است، اظهار کرد؛ افزایش صادرات غیرنفتی کشور هنر تولید کننده است.

وی با اشاره به اینکه فصل به فصل از نرخ بیکاری کاسته می‌شود، افزود: کشور روی ریل پیشرفت پیش می‌رود و نرخ سرمایه‌گذاری کشور مثبت بوده است.

 وزیر امور اقتصاد و دارایی یادآور شد: سرمایه‌گذاری خارجی در کشور و در استان ما در یک‌سال گذشته به اندازه یک چهارم ده سال گذشته افزایش داشته است.

خاندوزی بیان کرد: مجوزهای شروع کسب و کار هنوز حل نشده است، ولی برخی موانع برداشته شده است.

وی با اعلام اینکه نقطه اتکا کشاورزی کشور استان مازندران است، اظهار کرد: اگر بخواهیم از الاکلنگ قیمت گذاری عبور کنیم، دولت باید ورود کند و بخشی از هزینه‌های تولید را پرداخت کند تا محصولات کشاورزی با قیمت مناسب دست مصرف‌کننده برسد.

وزیر اقتصاد اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی رقابت تولید نبود مقیاس تولید است و صنایع بزرگ در یک منطقه است.

خاندوزی با تاکید بر اینکه با این روند جلوی رقیب خارجی در بازار قابل رقابت نخواهیم بود، یاداور شد: در برنامه هفتم توسعه سازماندهی تولید، مشکلات بانکی، بدهی های دولتی و تنگناهای اقتصادی حل و فصل خواهد شد.

وی گفت: هدف مولدسازی بازگشت زمین‌های راکد به چرخه تولید با در اختیار قرار دادن زمین به سرمایه‌گذار است.

پایان پیام/ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 1017333